01- Fenerbahçe Koleksiyonum

Fenerbahçe koleksiyonumun detayları için, Fenerbahcekoleksiyonum.blogspot.com.tr “sayfasını inceleyebilirsiniz.

Fenerbahçe koleksiyonuna, 2017 senesinde başladım.

Fenerbahçe koleksiyonum; Fenerbahçe ile ilgili tüm kitaplar, kasetler, maç günlükleri, 100. yıl eşya piyangosu biletleri, Alex kapaklı dergiler ve çeşitli efemeralardan oluşmaktadır.

Dünyanın en harika yöneticisi, kıymetli insan sayın Ali Koç Başkanıma, şahsıma ve koleksiyonuma gösterdiği içten ilgi ve destek için tekrar çok teşekkür ediyorum. İyi ki bizim başkanımızsınız. Daima yanınızdayız ve size sonsuz güveniyoruz!

Fenerbahçe Müzesi’ne ve Alp Bacıoğlu’na, müzeye yaptığım kitap bağışlarından dolayı bana verdikleri “Teşekkür Belgesi” belgesi için tekrar çok teşekkür ederim.

Fenerbahçe Dergisi’ne, koleksiyonuma gösterdikleri ilgi ve 2017 yılında benimle yaptıkları 3 sayfalık röportaj için tekrar çok teşekkür ediyorum.

Altan Tanrıkulu üstadıma, 2018 yılında çıkarttığı “Fenerbahçe Tarihi” isimli kitabında, koleksiyonuma da sayfa ayırdığı için çok teşekkür ederim.

Kıymetli Başkanımız sayın Ali Koç ile unutulmaz bir anı / 14.01.2021
Halit Deringör’Ü rahmetle anıyorum. Çok keyifli sohbetlerimiz olmuştu. Tüm kitaplarını imzalatmıştım. Mekanın cennet olsun büyük Fenerbahçeli. 17 Temmuz 1922 – 14 Mart 2018 

Fenerbahçe Dergisinin 172’inci sayısında, benimle yapılan 3 sayfalık röportaj yayımlandı. Euroleague zaferi sonrası çıkan ilk dergide yayımlanması, beni ayrıca çok mutlu etti 🙂

Fenerbahçe Dergisi Yıl 15, Sayı 172, Haziran 2017

Altan Tanrıkulu, yazdığı “Fenerbahçe Tarihi” isimli kitabında benden ve koleksiyonumdan da bahsetti . Altan ağabeyime tekrar çok teşekkür ederim 🙂

Fenerbahçe Tarihi Altan Tanrıkulu 2018
Fenerhaçe Tarihi kitabı, Sayfa: 613
Türkiye’nin ilk Euroleague kupasını Fenerbahçemiz kazanmış ve ertesi gün kupayı öpüp müzedeki kaidesinin üzerine koymuştum. Nice şanlı şampiyonluklara.
Türkiye’de, bir spor kulübü için yazılmış ilk kitap olma özelliğini de taşıyan, rahmetli Dr. Rüştü Dağlaroğlu’nun 1957 yılında yazdığı ve sadece bazı kişi, kuruluş ve kütüphanelere hediye ettiği “Fenerbahçe Spor Kulübü Tarihi” kitabı. Rüştü Bey, 1987 yılında bu ilk kitabını geliştirerek ikinci kez aynı isimli kitabını yazmıştır.
Rahmetli Dr. Rüştü Dağlaroğlu’ndan bayrağı devralan üstad Altan Tanrıkulu; 2002 ve 2018 yıllarında “Fenerbahçe Tarihi ” isimli iki kitap yazmıştır.
Kim ne derse desin, Galatasaray ve Beşiktaş bizim iki ebedi dostumuz ve ezeli rakibimizdir. Koleksiyonumda, bunlara benzer bir kaç kitap daha vardır.
Koleksiyonumun en kıymetlilerinden birisi de, Alex’in 2011 yılında, Acıbadem Hastanesi’nde imzaladığı t-shirt dür. Alex De Souza, Fenerbahçe’ye 40 yılda bir gelen bir efsanedir. 2052 Yılına kadar da başka bir efsane gelmeyecektir!
Legend and Hero of Fenerbahçe 🙂 Kaptan Alex De Souza!
Elimdeki tüm biletler bunlar. Burada olmayan biletleri arıyorum..

Instagram: fbkoleksiyoncusu