1- Fenerbahçe Koleksiyonum

Fenerbahçe koleksiyonumun detayları için, Fenerbahcekoleksiyonum.blogspot.com.tr “sayfasını inceleyebilirsiniz.

Fenerbahçe koleksiyonuna, 2007 senesinde, yani 100. yılımızda başladım.

Fenerbahçe koleksiyonum; Fenerbahçe ile ilgili tüm kitaplar, kasetler, maç günlükleri, 100. yıl eşya piyangosu biletleri, Alex kapaklı dergiler ve çeşitli efemeralardan oluşmaktadır.

Fenerbahçe Müzesi, müzeye yaptığım kitap bağışlarından dolayı bana “Teşekkür Belgesi” vermiştir. Alp Bacıoğlu’na tekrar çok teşekkür ederim 🙂

Fenerbahçe Dergisinin 172’inci sayısında, benimle yapılan 3 sayfalık röportaj yayımlandı. Euroleague zaferi sonrası çıkan ilk dergide yayımlanması, beni ayrıca çok mutlu etti 🙂

Fenerbahçe Dergisi Yıl 15, Sayı 172, Haziran 2017

Altan Tanrıkulu, yazdığı “Fenerbahçe Tarihi” isimli kitabında benden ve koleksiyonumdan da bahsetti . Altan ağabeyime tekrar çok teşekkür ederim 🙂

Fenerbahçe Tarihi Altan Tanrıkulu 2018
Fenerhaçe Tarihi kitabı, Sayfa: 613
Fenerbahçe – Manchester City maç anlatım plağı 2 Ekim 1968
Fenerbahçe Marşı plağı
Türkiye’de, bir spor kulübü için yazılmış ilk kitap olma özelliğini de taşıyan, rahmetli Dr. Rüştü Dağlaroğlu’nun 1957 yılında yazdığı ve sadece bazı kişi, kuruluş ve kütüphanelere hediye ettiği “Fenerbahçe Spor Kulübü Tarihi” kitabı. Rüştü Bey, 1987 yılında bu ilk kitabını geliştirerek ikinci kez aynı isimli kitabını yazmıştır.
Rahmetli Dr. Rüştü Dağlaroğlu’ndan bayrağı devralan üstad Altan Tanrıkulu; 2002 ve 2018 yıllarında “Fenerbahçe Tarihi ” isimli iki kitap yazmıştır.
Kim ne derse desin, Galatasaray ve Beşiktaş bizim iki ebedi dostumuz ve ezeli rakibimizdir. Koleksiyonumda, bunlara benzer bir kaç kitap daha vardır.
Koleksiyonumun en kıymetlilerinden birisi de, Alex’in 2011 yılında, Acıbadem Hastanesi’nde imzaladığı t-shirt dür. Alex De Souza, Fenerbahçe’ye 40 yılda bir gelen bir efsanedir. 2052 Yılına kadar da başka bir efsane gelmeyecektir!